Мукачево примножує друзів.

   Мукачівське товариство бджолярів вже кілька разів зустрічало делегації пасічників з різних міст України. Минулого  року мі зустрічали колег з Польщі, а в вересні цього року до Мукачева завітала делегація пасічні із Словени (частина бувшій Югославії) в кількості 50 чоловік. Представники мукачівського товариства( серед яких були і  кандидаті біологічних наукВ.А. Гайдар та В.П.Пилипенко) тепло зустріли їх з хоругвою на площі біля міської ратуші з хлібом з сіллю. До гостей вийшов заступник міського голови М.М.Лабош, якій  привітав гостей та росповів про історію Мукачева, якому вже 1020років, про жителів міста, його успіхи і традиції, побажав гостям доброго відпочинку и хороших вражень від поїздки.

 Словенські пасечніки познайомились з історичним центром міста та відвідали замок Паланок.

На другій день делегація відправилась в с. Вучкове Міжгірського району, де побувала на племінній пасіці кіевського інституту бджільництва ім.. Прокоповича. .Після обіду тепло прийняв гостей на своїй пасіці  Віктор Папп.

А на третій день гостей гостинно вітали в медовому домі вітали члени товариства Людмила та Віктор Перести. Гості відзначили. Що нічого подібного вони ще не бачили и обов’язково відкриють подібний дім у себе. Гости також побували на пасіках Василя Паращинца, голови  товариства Кречковського Валерія та кандидата біологічних наук В.А. Гайдара.

Прощались тепло і трошки с сумом. Керівник делегації Марія Сівец зі сльозами на очах сказала, що обов’язково чекає в гості мукачівців, і пріложит всіх зусиль, щоб влаштувати нам такий же теплий прийом.

В жовтні, відразу після закінчення конгресу Апимондії Мукачево відвідали три міжнародні делегації. Пасічники Естонії побувала на пасіці Кречковського Валерія і в медовому дому домі Людмили та Віктора Перести. Дві делегації були з Угорщини, одну с яких прийняв на своїй пасіці Віктор Бровяк, другу В.А. Гайдар.