Статьи

 

 

 

 

 

 

 

2018 год. Знакомство с пчеловодами Болгарии.

Пчеловоды Болгарии. В этом году мне удалось познакомиться с замечательным болгарским пчеловодом Кирилом Кировым. Он живёт в г. Несебр. Ему 80 лет, но вместе с сыном Николаем они содержат 300 семей на трёх точках. У себя на пасеке он организовал первый в Болгарии музей пчеловодства под открытым небом, в котором собрал ульи от старинных до современных. Очень оригинально смотрятся ульи- копии древних церквей Несебра. Почти каждый день сюда приезжают туристы посмотреть музей, продегустировать и купить мёд.

ЮВІЛЕЙ КАРПАТЯНКИ

ЮВІЛЕЙ КАРПАТЯНКИ
Давайте своїми ділами
бути вартими наших бджіл…
(з банера конференції)
23-25 вересня, на Закарпатті, відбулися заходи присвячені 50-річчю системного розведення карпатських бджіл. У рамках ювілейних заходів відбулася міжнародна конференція «Карпатські бджоли в Євразійському просторі» та ряд екскурсій.

До ювілею Гайдара В.А. і Пилипенка В.П.

До ювілею Гайдара В.А. і Пилипенка В.П. Прізвища Гайдара В.А. и Пилипенка В.П. в пасічницькій спільноти Украйни не відомі, хіба що початківцям в бджільництві.ли Їхні прізвища, як відомих фахівців у бджільництві відомі і далеко за межами Украйни: в Казахстані, Росії, Молдові, Білорусії, Польщі, Словаччині, Чехії і т.д. Всесвітню відомість вони здобули завдяки своїй праці по вдосконаленню і популяризації карпатських бджіл, які з кожним роком набувають більшої популярності серед пасічників завдяки своїм цінним якостям, зокрема миролюбності, високїй медпродуктивності, зимостійкості, та іншим.

Выступление на конференции 23.09.16г Предусловия для систематического изучения карпатских пчел Кандидат c-х. наук В. Пилипенко

Выступление на конференции 23.09.16г
Предусловия для систематического изучения карпатских пчел
Кандидат c-х. наук В. Пилипенко

Первое упоминание пчел Карпатского региона принадлежит священнику Александру Духновичу, который в 1825 году, в книге «Улей читателей» рассказал миру о местной пчеле Подкарпатской Руси (в те дни так называлась местность, где настоящее время находится Закарпатье). Он пишет, что местные пчелы могут принести большие прибыли, что очень спокойно и легко работать с ними.

ОСОБЛИВОСТІ КАРПАТСЬКИХ БДЖІЛ

  Минуло 37 років з часу, як професор Г.А.Аветисян дорогою до Румунії у справах видавництва матеріалів Міжнародної федерації пасічних об'єднань Апімондія, зупинявся у Закарпатті, де й відбулося його перше знайомство з карпатськими бджолами на пасіці обласного бджолорозплідника. Він був зачарований миролюбивістю місцевих бджіл, їхнім інтенсивним весняним розвитком, вражаючою працездатністю на зборі меду і пилку, а також відбудовою стільників. Це стало початком багаторічного співробітництва з кафедрою бджільництва Московської академії ім.

Мукачево примножує друзів.

   Мукачівське товариство бджолярів вже кілька разів зустрічало делегації пасічників з різних міст України. Минулого  року мі зустрічали колег з Польщі, а в вересні цього року до Мукачева завітала делегація пасічні із Словени (частина бувшій Югославії) в кількості 50 чоловік. Представники мукачівського товариства( серед яких були і  кандидаті біологічних наукВ.А. Гайдар та В.П.Пилипенко) тепло зустріли їх з хоругвою на площі біля міської ратуші з хлібом з сіллю.

Мед пили, по вусам тікло…лікувалися.

Приємно усвідомлювати, що піонерами "першопрохідцями проведення різноманітних фестивалів у Закарпатті стали саме мукачівці. Тепер важко уявити наше місто і загалом область без фестивалів «Червоне вино», театрального «Етно Діа Сфера», колядників, піснярів та багатьох інших. Загалом у Закарпатті щорічно проводиться майже двісті різноманітних фестивалів та конкурсів, але мало який може зрівнятися з мукачівськими за масовістю і організованістю. Не є винятком і фестиваль меду, який впродовж шести років проводиться в місті над Латорицею в останні три дні другого тижня вересня

Подсаживание маток в пчелинные семьи

Наибольшую яйценосность пчеломатки проявляют в первые два года жизни. Поэтому своевремен-ная их замена имеет большое значение для повышения продуктивности семей. Кроме того, бывают случаи, когда необходимо внепланово заменить матку. Особенно тогда, когда при благоприятных условиях они не смогли обеспечить наращивание сильных семей, или дают пёстрый расплод, а также тех, которые внезапно снизили интенсивность яйцекладки из-за болезни либо физического недостатка, в иных случаях.

Доповіді на міжнародній науково-практичній конференції

Конференція присвячена 40-річчю систематичного вивчення карпатських бджіл була відкрита 16 вересня директором ННЦ «Інститут бджільництва ім. П.І. Прокоповича УААН», президента Союзу бджолярів України, професора Л.І. Боднарчуком. Він привітав присутніх з відкриттям конференції і побажав нових успіхів у вивченні, збереженні і поліпшенні карпатських бджіл.

Свято меду

15 вересня ледве перші промені сонця піднялися над горизонтом, як в самому центрі міста Мукачево з'явилося палаткове містечко, на столах якого виросли гори найрізноманітнішого посуду наповненої ароматним медом. Так в місті почалося традиційне «Свято меду», організоване міським суспільством бджолярів-любителів за сприяння Мукачівського міськвиконкому.

Страницы